E-learningový portál VÍMVÍC chce nabídnout nejširší záběr online kurzů v Česku. Peníze na rozjezd shání na Startovači
Online vzdělávání je čím dál více na vzestupu. Po dobách infomarketingových se i v České republice začínají objevovat projekty, které mají za cíl přivést do online prostoru kvalitní lektory. Nedlouho po spuštění provozu portálu Seduo.cz vlastněného společností LMC, s. r. o. přichází VímVíc.cz.
Projekt VÍMVÍC je přesněji zatím ve fázi před spuštěním, které slibuje na září tohoto roku. Na to, aby mohl svou práci dělat ještě lépe, ale žádá na crowdfundingovém portále Startovač o 250 tisíc korun. Prostředky mají jít na dovybavení natáčecí místnosti a nákup lepší techniky. Neznamená to ale, že by byl projekt na úplném začátku. Tým, který nyní čítá 8 lidí, na něm pracuje od prosince 2014. Zatím je připraveno 30 kurzů a dalších 50 je v jednání.
Podívejte se na video, kterým VÍMVÍC na Startovači představuje svůj projekt:
Kolik kurzů chtějí nabízet? Jako cíl uvádí rovnou tisícovku. „Jedná se ale o cíl dlouhodobý. Domnívám se, že natočit kvalitně 300 kurzů je v tuto chvíli stropem pro jeden rok," uvedl pro Marketing Journal jeden z duchovních otců projektu, Ivo Prax, a přisvědčil, že se chtějí vydat cestou co nejširšího možného záběru kurzů. „Seduo se od nás liší tím, že má relativně jasné byznys zaměření. My chceme nabízet pestřejší skladbu kurzů... Oslovujeme i lidi, které by třeba nenapadlo, že mohou mít online vzdělávací kurz, ale jejich odbornosti v určité oblasti věříme," dodává.
Lákadlem pro budoucí lektory má být především to, že samotná produkce kurzů bude v režii VÍMVÍC. „Naší odměnou je provize z prodaného kurzu. Pokud prodá lektor kurz přes své komunikační kanály, bude provize jen 20 %. V případě, že se tak stane přes nás, činí 50 %," vysvětlil Prax monetizační model.
Výše řečené naznačuje, jakým způsobem budou platit za kurzy jejich uživatelé. Na rozdíl od zahraničního eLearningových portálů typu Skillshare, kde se platí časově omezené předplatné za členství, je VÍMVÍC postavené na modelu platby za konkrétní kurz. Ceny by se měly pohybovat od stokorun po několik tisíc. Případná forma předplatného může prý přicházet do úvahy, až bude na portále velký počet kurzů, jenž bude dostatečně atraktivní pro velkou masu lidí.
Právě navyšování počtu kurzů a čím dál větší atraktivita jejich provedení, která se nemá omezovat pouze na „mluvící hlavy", je nyní tím nejdůležitějším cílem pro rozvoj projektu. Pokud k němu chcete přispět, podívejte se na více informací na stránkách Startovače.