Další novinka pro Facebook video. Půjde posunovat po news feedu dle libosti
Videa na Facebooku jsou typem obsahu s největším dosahu především díky tomu, že se přehrávají automaticky. To je dobré pro statistiky největšího sociálního média, ale ne vždy pro uživatelský zážitek. Ten nyní může být částečně vylepšen. Facebook nově umožňuje posunovat video v rámci stránky news feedu, kam se vám zachce.
The Next Web upozornil na to, že se některým uživatelům začal na spodní liště videa objevovat jako druhý zprava symbol čtverce. Po kliknutí na něj lze s videem v news feedu svobodně pohybovat. Uživatel může například video, které ho zaujalo přesunout na pravou stranu webu (přes reklamy) a pokračovat ve scrollování news feedem dolů ve snaze prohlédnout si všechny novinky.
Zdroj: www.thenextweb.com
I díky povaze nikdy nekončícího proudu příspěvků v news feedu má mnoho uživatelů při jeho procházení pocit, že jim při několikaminutovém soustředění na jeden příspěvek něco uteče. I proto na Facebooku nejsou zpravidla tak dlouhá videa, jako je tomu na konkurenčním portále YouTube. Popsaná úprava může netrpělivost částečně zmírnit, protože umožňuje konzumovat další příspěvky na Zdi a přitom po očku sledovat dění ve videu. Nevýhodou ovšem je, že velikost videa se nedá nijak upravovat a je v náhledovém formátu, který je poměrně malý. Jak to bývá obvyklé, změna není viditelná u všech uživatelů najednou. Pokud se u vás ještě neprojevila, pravděpodobně se ji dočkáte v příštích týdnech.
Zdroje: The Next Web, Mashable
Kam dál?
Facebook se snaží udělat video formát atraktivnější pro inzerenty. Dosud počítal za zhlédnutí videa jeho přehrávání po 3 vteřiny, což je při srovnání s 30 vteřinami u YouTube značně nevýhodné - obzvláště, pokud bereme v potaz, že jde o automatické přehrávání v news feedu. Minulý týden Facebook tuto definici vylepšil na 10 vteřin. Zároveň ale představil ještě větší novinku, která má oslabit pozici YouTube jako adresy číslo 1 pro tvůrce videí. Přečtěte si o tom více v článku:
Facebook útočí na základy YouTube. Nabídne tvůrcům videí podíl na příjmech z reklamy