Škrábání zad jako byznys? Videoflot se snaží financovat drbací aplikaci Scratchilla skrze crowdfundingový portál IndieGogo

3. 11. 2015 | Petr Michl



„Nechceš mě poškrábat na zádech?" Tuto
otázku pokládal Davida Spáčil, CEO společnosti Videoflot, velice často nejen své manželce, ale i kolegům. Má to prostě rád. Odezva ovšem nebyla vždy nadšená. I proto od včerejšího dne žádá na crowdfundingovém portálu IndieGogo o prostředky na tvorbu aplikace, která má zprostředkovat lidem po celém světě poškrábání kdykoliv si vzpomenou.

Aplikace Scratchilla má být tržištěm nabídky a poptávky po drbání. Kampaň představuje na IndieGogo toto video.

Aplikace nalezne zájemcům o drbání hlavy nebo zad nejbližšího Scratchillu, profesionálního drbače, který je ochoten za úplatu tuto činnost vykonat. Ve videu jsou zmíněné scratch coins", to je ovšem jen označení pro kredity, které si uživatelé nakoupí v aplikaci za skutečné peníze. Dle Davida Spáčila by se měla hodinová sazba pohybovat zhruba na polovině částky obvyklé u masérů, v českém prostředí tedy nižší jednotky stovek korun.

„Zhruba před rokem nás to napadlo spíš jako taková forma parodie, k níž by šlo udělat zajímavé video. Loni jsme byli v Silicon Valley a lidé, kterým jsme o nápadu vyprávěli, z toho byli nadšení. Říkali nám, ať to zkusíme reálně," vypráví David Spáčil a dodává, že když se do problematiky ponořili s týmem Videoflotu více, zjistili, že je úspěšnost drbání vědecky prokázaná. Pomáhá snižovat stres a únavu, zlepšuje soustředění i kvalitu spánku.

Investoři mohou zatím za své peníze získat celou řadu darů, z nichž vypadají pravděpodobně nejlépe trička s nápisem „I'll scratch your back... You'll scratch mine". Pokud bude za 36 dnů na IndieGogo vybráno 7 tisíc dolarů, přistoupí se k tvorbě samotné aplikace, která by pak měla spatřit světlo světa, iTunes a Google Play na jaře příštího roku.

„Především v Česku dostáváme zpětnou vazbu, že je to taková blbost, že to propadne, nebo se to bude naopak líbit. Crowdfunding je dobrý způsob, jak si ověřit, která varianta platí," vysvětluje David Spáčil. Kampaň na IndieGogo je navíc pro startup zabývající se tvorbou videa zčásti propagací, ale především zkušeností, na které se mohou naučit, jak se crowdfundingový marketing dělá. Vše rozhodne měsíc a několik dní a parta z Videoflotu je připravena v tomto krátkém čase zkoušet guerilla marketing a virální videa. Velmi povedeným virálem v českém kontextu na sebe ostatně upozornili ve svých začátcích. Připomeňte si ho i s jeho produkčními náklady ve videu „Co za to?" aneb Kolik stál český virál „Šílenec na D1".

Štítky dokumentu: Startup

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: