Český olympijský tým připravil youtuberům sportovní výzvu

22. 7. 2016 | Petr Michl
Dnešní mládež prý sportuje málo ne proto, že by ji sport nebavil, ale protože o něm pořádně neví. Český olympijský tým se to rozhodl změnit sportovní výzvou, do které zapojil hvězdy českého YouTube.

Letní olympijské hry se nezadržitelně blíží, startují v brazilském Rio de Janeiro již 5. srpna. Odpovídajícím způsobem se proto zintenzivňuje i marketingová komunikace Českého olympijského výboru a jeho YouTube kanálu Český olympijský tým. Posledním počinem je série Olympijská výzva — Youtubeři vs. Sportovci.

Její podstatou je interakce youtuberů s populárními sportovci. Sesterské duo A Cup of Style se setkalo s běžkyní na delší tratě a chodkyní Anežkou Drahotovou a Bára Votíková s rychlostním kanoistou a kajakářem Josefem Dostálem. Fakt, že při výběru sportovců roli hrála velkou roli mediální obliba, dosvědčuje setkání Shopaholic Nicol s kajakářem Vavřincem Hradílkem, který se na olympiádu nekvalifikoval. Dlouho neměl účast jistou ani Petr Koukal, který si dal trénink s Pedrem. Zde prý ovšem mělo význam i to, že Pedro dříve badminton hrál.

„Český olympijský výbor (ČOV) je velmi aktivní v digitálním prostředí a LOH v Riu vidí jako velkou příležitost nastartovat další komunikační kanály, které si udrží dlouhodobou pozornost i po skončení her. Naším cílem je mít silné a dlouhodobé platformy pro komunikaci s fanoušky, ale i sportovci," komentuje pro Marketing Journal cíl kampaně marketingový ředitel ČOV, Marek Tesař. Důvodem spojení s youtubery je přitom i snaha přitáhnout ke sportu nejmladší cílovou skupinu, kterou televizní vysílání — tedy stále hlavní médium pro sportovní přenosy — čím dál méně zajímá. K tomu Marek Tesař dodává:

„Martin Sorell z WPP přišel s odvážnou myšlenkou, že děti sportují málo ne proto, že by neměli sport v oblibě, ale protože o něm neví. Není v jejich prostředí přítomen. Mladí velmi málo sledují klasické televize, ale tam je právě dominantní sport a zpravodajství. Proto musíme být silní v digitálním prostředí, kde jsou děti denně. Naší ambicí ale není přinášet live vysílání sportovních klání z olympiád, ale představovat sportovce, jejich životy, příběhy, pohled za scénu a hlavně zábavu. Ideálně jim také nabízet alternativu pro jejich trávení volného času." 

Obsah, který odpovídá tomu, co teenagery baví, spoluprací s youtubery skutečně vznikl. Nejlépe přitom funguje, když se hvězdy internetu skutečně zapojí do sportovních aktivit. Vavřinec Hradílek tak například na začátku videa s Shopaholic Nicol přiznává, že ví jen, že přijde „nějaká Nikol z YouTube, kterou ještě neviděl" a odpovídá tomu i úvodní rozhovor. Vše ale začíná fungovat při vysvětlování základů jízdy na kajaku nebo paddleboardu, obzvláště, když se Shopaholic Nicol ve Vltavě skutečně nechtěně vykoupe.


Nechtěnou koupelí youtuberky Barbory Votíkové skončí i její výuka jízdy na rychlostním kajaku od dvojnásobného mistra světa a olympionika Josefa Dostála. De facto se při ní ani nedostane od mola.

 

O rozdílech mezi závodní chůzí a během pak bylo setkání Anežky Drahotové s Luckou a Nicol z A Cup of Style.



Upřednostnění přitáhnutí nových followerů kanálu Český olympijský tým před celkovým počtem zhlédnutí pak lze vidět v rozhodnutí dát videa primárně na kanál ČOT. Na kanálech youtuberů se nachází teasery. Tím nejúspěšnějším se 150 tisíci zhlédnutími je vlog od Shopaholic Nicol s názvem Jak jsem si opět zaplavala ve Vltavě.

 

Ve sledovanosti ne daleko za ním je pak video Typy sportovců ve formě skeče od Báry Votíkové.

Kampaň připravil ve spolupráci s Andreou Hurychovou digitální tým Českého olympijského výboru vedený Tomášem Houskou.

Štítky dokumentu: Marketingové nástroje YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: