Facebook mění zobrazování odhadovaného dosahu publika při vytváření reklam
Facebook poskytuje poměrně konkrétní odhady před nastavením kampaní, aby inzerentům pomohl pochopit odhadovaný počet lidí, kteří splňují zvolená kritéria cílení. Tyto údaje zahrnují potenciální dosah, odhadované denní výsledky a v případě použití zájmových kategorií také odhad počtu lidí, kteří mohou mít o reklamu zájem.
Nyní to Facebook omezuje:
„Aby byla prezentace těchto odhadů před kampaní konzistentní, měníme potenciální dosah a zájmy na rozsahy místo konkrétních čísel, což je způsob, jakým jsou již prezentovány odhadované denní výsledky. Rozsahy jsou také v souladu s tím, jak jsou odhady před kampaní prezentovány na jiných platformách napříč reklamním průmyslem. V rámci této aktualizace také měníme název Potenciální dosah (Potential Reach) na Odhadovaná velikost publika (Estimated Audience Size)."
Jak můžete vidět výše, nové zobrazení odhadovaného publika je širší, přičemž údaj o potenciálním dosahu pokrývá odchylku 10 milionů uživatelů. Ne všechny odhady budou tak široké, ale základní předpoklad je stejný. Facebook vám nyní na základě vašich kritérií zobrazí mnohem obecnější odhad dosahu, na rozdíl od konkrétních čísel.
Nové zobrazení se bude používat pro Potenciální dosah, Odhadované denní výsledky a pro zájmy při odhadu počtu lidí, kteří mohou mít určitý zájem.
Proč ale tato změna? Facebook přesně neříká, proč svá čísla aktualizuje, ale v přehledu Centra nápovědy k výpočtu odhadované velikosti publika poskytuje určitý náznak vysvětlení:
„Odhadovaná velikost publika není náhradním ukazatelem měsíční nebo denní aktivity uživatelů na Facebooku ani jejich zapojení. Není navržena tak, aby odpovídala počtu obyvatel, odhadům sčítání lidu nebo jiným zdrojům."
Statistiky používání Facebooku často vycházejí z těchto odhadů, které jsou ukazatelem pro konkrétní regiony nebo poskytují přehled o lidech, kteří se zajímají o určité téma, nebo o těch, kteří spadají do určité demografické kategorie. Možná se Facebook jednoduše snaží vyhnout nesprávné interpretaci tím, že eliminuje používání těchto čísel k nesprávnému přiřazení takových údajů.
Je také možné, že čísla mohla být ovlivněna nedávnými změnami společnosti Apple týkajícími se sledování dat v aplikacích, ačkoliv z velké části údaje použité v této souvislosti pocházejí přímo od Facebooku, takže by je tato změna ovlivnit neměla. Každopádně je to další prvek, který je třeba vzít v úvahu při přístupu k reklamám na Facebooku.
„V případech, kdy uživatel propojil své účty na Facebooku a Instagramu v Centru účtů, budou jeho účty na Facebooku a Instagramu pro účely odhadu reklam počítány společně jako jeden účet. Pokud uživatel své účty na Facebooku a Instagramu v Centru účtů nepropojil, budou účty pro účely odhadu reklam počítány zvlášť."
To by mohlo mít významný dopad na údaje o dosahu reklam a může to být další důvod, proč Facebook opouští od konkrétnějších údajů a přechází k obecnějším odhadům.
Zdroj: Social Media Today