HTC spustila Vive Sync. Aplikaci pro spolupráci ve virtuální realitě

6. 5. 2020 | Milada Zemanová
Potkávejte se s kolegy, zhlédněte spolu prezentaci, napište svoje připomínky k projektu či diskutujte o novém produktu. Prostě klasický pracovní den, jen s tím rozdílem, že se nacházíte ve virtuální realitě.

Společnost HTC představila aplikaci Vive Sync. Jedná se o virtuální realitu, která má sloužit ke spolupráci a firemnímu setkávání, což je více než užitečné v současné koronavirové pandemii. Mnoho lidí začalo pracovat z domu, a právě Vice Sync má usnadnit home office a povzbudit vztahy s kolegy.

Vive Sync vznikla již v roce 2018 a od té doby ji společnost HTC testovala s vybranými klienty. V tomto týdnu ovšem byla poskytnuta zdarma všem firmám.

Pomocí Vive Sync se HTC snaží oslovit stejný trh, na který aktuálně cílí například nástroje Zoom, Google Meet či Microsoft Teams. Přináší ovšem navíc prvek interakce a zábavy. Což jsou důležité atributy pro pracovní týmy, které hledají způsoby, jakým co nejvíce napodobit klasické firemní prostředí. 

Co vše Vice Sync nabízí, se můžete podívat ve videu níže.

Soukromá setkání i konference

V rámci aplikace Vive Sync může být v jedné chvíli připojeno až 30 uživatelů. Ti zde mohou vést jednání, konference či další typy interakcí. Lidé si také mohou zvolit různé formy usazení, od malých konferenčních stolků po hlediště.

 

Vice Sync je navíc napojena na Microsoft OneDrive, takže je snadné sdílet různé soubory. Ať už se jedná o PDF dokumenty, prezentace, videa či obrázky, které je následně možné promítat na velké plátno.

 

Další funkcí je převod mluveného slova na text. Účastníci virtuálního setkání si tak mohou skrze ústní komentáře dělat poznámky. Dále bude možné pořizovat screenshoty a o těch dále diskutovat a nechybí ani možnost 3D malování, které má nahradit psaní na whiteboard v reálném světě.

 

Tvorba vlastního avatara

Existuje samostatná aplikace s názvem Sync Avatar Creator, kde si mohou uživatelé vytvořit vlastní postavu. A tu následně propojit s Vive Sync, takže budou mít vlastního zástupce v této virtuální realitě. A aby byl výsledek ještě zajímavější, tak při zapojení dalších podpůrných aplikací, například Vive Pro Eye, mohou vytvořené avatary vést ještě reálnější konverzaci, protože získají gesta i pohyby očí.

 

Vive Sync je prozatím kompatibilní pouze s Vive VR hardwarem, nicméně společnost HTC se nechala slyšet, že do budoucna plánuje napojení i na další zařízení. Mezi nimi například VR headsety Oculus Rift od Facebooku či HoloLens od Microsoftu.

Home office je kvůli koronavirové krizi na velkém vzestupu a je zřejmé, že VR může nabídnout alternativu ke vzájemnému setkávání, která je v něčem “více doopravdy” než videohovory. Vzhledem k ceně VR headsetů se ale nedá očekávat, že na tento koncept přejdou v brzké době rozsáhlé týmy nebo že bude brzy standardem. S dalším rozvojem virtuální reality se ovšem VR setkání mohou stát zajímavým ozvláštněním práce na dálku.

Zdroje: Vive, VentureBeat

Štítky dokumentu: Marketingové nástroje

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: