Konica Minolta představuje Workplace Hub. Chce být základem pro pracoviště budoucnosti
Minulý týden představila společnost Konica Minolta Inc. Workplace Hub, nové inovativní IT řešení sjednocující všechny technologie organizace prostřednictvím jediné centralizované platformy. Propojuje svět umělé inteligence, Internet of Things a nástrojů podpory rozhodování.
Workplace Hub vypadá jako nevelká krabice o rozměrech cca 50 na 8 centimetrů. Je to ovšem centrální hub, který zjednodušuje a zefektivňuje IT pro organizaci snížením celkových nákladů na správu IT. Zároveň dokáže poskytovat v reálném čase datové analýzy, které pomohou ke zlepšení obchodních procesů. Vytvořením ekosystému řídícího a koordinujícího celou IT infrastrukturu a služby napříč stávajícími i budoucími IT systémy přináší Workplace Hub uživatelům centrální řídící panel, v němž mají 360° pohled na způsoby používání IT v rámci celého podniku, což umožňuje jednoduchou správu a optimalizaci systémů.
Workplace Hub je druhý přístroj zleva. Plně integrován může být pochopitelně i s dalšími přístroji z dílny Konica Minolta.
Méně komunikačního šumu a lepší rozhodování
Workplace Hub není nutně jen vymožeností pro lepší správu IT infrastruktury a informovanější rozhodování vedení, díky integraci s dalšími systémy může pomoci i řadovým zaměstnancům. V Berlíně jsme byli svědkem ukázky použití takového systému, který každému zaměstnanci de facto na jakémkoliv zařízení (ať už na počítači v práci, v laptopu nebo mobilu) dokáže nabídnout komunikační kanál sdružující více platforem najednou: od mailu přes Slack až po Google Hangouts nebo Skype. Systému lze hlasově říci například: „Najdi nejdůležitější zprávu.“ Umělá inteligence pak učiní výběr na základě toho, na jakém projektu aktuálně pracujete, na základě pozice odesilatele a vaší interakci s ním i dle vyhledávání problémových klíčových slov jako „problém“ nebo „ASAP“.
Při zadání: „Domluv na příští týden schůzku s XY a XZ,“ vyhledá systém vhodná časová okna, kdy mají všichni zúčastnění volno, aniž byste měli přístup do jejich kanceláře. Když pro někoho nebude možné potkat se osobně, systém automaticky nabídne jako řešení videohovor.
Velkou výhodou dané platformy má být její schopnost integrace různých programů a aplikací. Zmíněný videohovor se může odehrát, i když při něm lidé budou používat najednou Skype, Google Hangouts a FaceTime. „Především domlouvání videohovorů s Asií bývá někdy problém. V Evropě a Americe jsme zvyklí na Skype. V Asii ale používají úplně jiné aplikace. Platforma integrující všechny možnosti dohromady řeší podobné komplikace různých aplikací nebo toho, že někdo nemá v prohlížeči nainstalovaný poslední update,“ vysvětlil Marketing Journalu Egwin Bovyn zastávající v Konica Minolta pozici Central Product Manager Cluster West.
Rozvoj Workplace Hub po vertikálách, včetně zdravotnictví
Dennis Curry, viceprezident a ředitel obchodních inovací a centra výzkumu a vývoje ve společnosti Konica Minolta, uvedl: „Workplace Hub se bude vyvíjet tak, aby se stal nejkomplexnější platformou pro služby a schopnosti požadovanými pracovišti budoucnosti. To znamená, že podniky budou moci růst a spravovat jejich IT souběžně s měnícími se obchodními potřebami. To zjednodušuje provoz IT a vytváří cestu pro vzrušující nové integrace, jako je AI nebo Intelligent Edge Computing. Stane se tak ústřední součástí digitálního organizace budoucnosti.“
Společně s partnery, kterými jsou společnosti Hewlett Packard Enterprise, Sophos, Microsoft, Canonical a BrainTribe, se bude snažit rozvíjet Workplace Hub specificky pro konkrétní segmenty. V roce 2018 by například měla přijít na trh varianta pro zdravotnictví.
Představte si nemocnici, kde mají pacienti na zápěstí IoT náramky, které sledují jejich puls a tělesnou teplotu, a tyto informace jdou do Workplace Hubu, jenž z těchto dat vytváří také srozumitelné přehledy. Lékař se tak nemusí na vizitě psát sestry nebo si číst údaje z papíru připevněného u postele. Rychlou orientaci o základní situaci na svém oddělení si může udělat u ranní kávy vypité u počítače.
Není to ale jen o takto základních informacích. Cílem je nabídnout komplexní systém, kdy i velká zařízení, jako je CT či rentgen, budou napojena do Workplace Hubu, který může být základem pro vytvoření propojeného digitálního a automaticky doplňovaného ekosystému informací o pacientech. Lékaři by měli mít přístup přitom vždy jen k pro ně relevantním informacím.
Je přitom pochopitelné, že pro co největší využitelnost podobné funkcionality by byla nutná implementace nejen u konkrétních zdravotních zařízení, ale také na úrovni národního zdravotnictví. Neúspěch IZIP v českém prostředí naznačuje, že v místním zdravotnictví trpícím obecně obrovským digitálním deficitem by implementace podobného systému byla extrémně obtížná. To ovšem nic nemění na tom, že by byla prospěšná. Právě lepší využití moderních technologií nejen u přístrojů pro vyšetření a vykonávání lékařských zákroků, skýtá jedny z největších příležitostí, jak zdravotnictví zefektivnit.
Worplace Hub jako takový by měl být uveden na trh na podzim 2017, jeho více specializované segmentové specializace přijdou později.