Polská komunikační agentura pomáhá ex-kriminálníkům zakrýt jejich vězeňská tetování

26. 1. 2015 | Petr Michl



Ty skutečné problémy začínají pro lidi, kteří sedí v nápravných zařízeních, často až poté, co se dostanou znovu na svobodu. Čistý rejstřík nezkoumá úplně každý zaměstnavatel, vězeňské tetování na viditelných místech je ale jako cejch, který pozná každý. Je dělané primitivními nástroji poskládanými po celách a na výsledku to je zkrátka vidět. Polská vysoké škola Pegagogium a reklamní agentura Isobar Poland se rozhodly v rámci projektu Freedom Tattoos vybraným bývalým trestanců od jejich stigmatu pomoci.

Nechaly předělat jejich stará tetování na nová, která budou vypadat lépe a zároveň budou také lépe přijímaná i společností. Nápis Vendeta na zátylku mladé matky tak nahradila modrá růže, ošklivé klikiháky na ruce jiné ženy velký červený květ.



Ano, umělecky hodnotnější tetování vám práci nezajistí. Pro vylepšené ženy to je ale především symbol předělu, psychická vzpruha, která jim dodá sebevědomí do nové kapitoly v jejich životech.

Tetování zachraňuje životy

Není to poprvé, co jsou tatéři použiti pro vyšší dobro". V loňském roce vytvořila v Brazílii značka opalovacích krémů Sol de Janeiro skvělou PR kampaň, která reálně zachraňovala životy.



Tatéři totiž ročně vidí kůži tisíce lidí do úplných detailů. Sol de Janeiro vyškolila přes 450 tatérů pro rozpoznávání nebezpečných pih, z nichž se může vyvinout rakovina kůže, takže mimo tetování dávali svým klientům zároveň i doporučení k návštěvě dermatologa. Mnoho lidí, kteří by specialistu jinak nenavštívili, se tak dostalo na vyšetření, jež jim mohlo zachránit život. Podívejte se na to v článku PR jako dobro: Značka opalovacích krémů naučila rozpoznávat tatéry nebezpečné pihy.  

Štítky dokumentu: Online PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: