Twitter konečně prodloužil tweety. Testuje délku 280 znaků
Od tohoto týdne mohou někteří uživatelé psát dvojnásobně dlouhé tweety, než tomu bylo doposud. Některých jazyků se však tato změna nedotke. Například znakové jazyky jako japonština, korejština a čínština, budou i nadále omezeny 140 znaky. Důvod k tomuto je zcela praktický. Uvedené jazyky dokáží významy vměstnat do jednotlivých znaků mnohem efektivněji a průměrně mají tweety v těchto jazycích délku 15 znaků. Je zde tedy ještě spousta prostoru další myšlenky.
Jak uvedl Twitter na svém blogu: „Chceme, aby každý člověk na světě mohl snadno vyjádřit svoje myšlenky."
Kromě toho, že je uvedená změna omezena jazykem, je prozatím dostupná jen některým uživatelům. Nicméně již nyní získala tato sociální platforma výsledky, které sdílela s veřejností. Mezi nimi například porovnání zmíněné japonštiny a angličtiny. A zatímco japonské tweety obsahují v průměru 15 znaků, u anglicky psaných je využito 34 odlišných znaků.
„Z našeho výzkumu vyplynulo, že omezení počtu znaků je hlavní příčinou frustrace pro lidi, kteří tweetují v angličtině. Také se ukázalo, že kdyý uživatelé nemusí vměstnat své myšlenky do 140 znaků, tweetují mnohem častěji a to je úžasné," i toto vyjádření zaznělo na blogu Twitteru.
Jak bylo zmíněno, prozatím tuto změnu má k dispozici jen malá skupina lidí a podle toho, jak se osvědčí, Twitter zváží, jestli ji dá k dispozici i dalším uživatelům. Twitter se chce ujistit, že navýšení limitu pro počet znaků bude mít pro jeho komunitu požadovaný přínos. A ačkoliv je tato sociální platforma primárně o stručnosti, nechce Twitter dopustit, aby se kvůli malému počtu znaků vytratily důležité informace a myšlenky.
Twitter se snaží průběžně usnadňovat využívání této platformy. Mezi původních 140 znaků tak již například nepočítá přílohy nebo uživatelské jméno v odpovědi.
Nicméně dvojnásobné navýšení limitu se nemusí líbit všem a komunita může nelibě vnímat, že se tato platforma stane podrobnější. A Twitter si je tohoto dobře vědom:
„Chápeme, že mnozí z vás tweetují již několik let a mohli jste si vybudovat určitý vztah ke tweetům se 140 znaky. My to cítíme také. Nicméně jsme otestovali, jak funguje tweetování s více znaky a zamilovali jsme si to".
Twitter tak dle svých slov plánuje dále sbírat data a své uživatele informovat o směru, kterým se tato změna bude ubírat. Prozatím se můžete podívat na obrázky, které porovnávají různé délky tweetů.