Učte se cizí jazyky sledováním filmů s Fleex
V dnešní době se člověk bez znalosti cizího jazyka prakticky neobejde. Najít si ale čas a energii na učení může být složité. Služba Fleex proto kombinuje dvě věci - učení se a sledování filmů, seriálů nebo třeba TEDx přednášek.
Mnoho z těch, kteří vládají cizí jazyk na velmi dobré úrovni, že ho naučili díky sledování filmů v originálním znění a s titulkami. Francouzský start-up využívá právě tuto metodu, jen s lepším upravením pro studium. Obvykle totiž tento způsob učení může být pro začátečníky trochu náročnější a ne tak efektivní.
Člověk, který se chce začít učit cizí jazyk, si stáhne Fleex, zaplatí měsíční poplatek a může začít se studiem. Začne například na základní úrovni. Fleex mu proto v rámci přehrávaných videí a filmů nabídne titulky v obou jazycích - jeho mateřském a učeném. Po nějaké době ale začne služba nabízet více anglických titulků, například jen v složitých dialozích. Silnou výhodou je také možnost video zastavit a najetím na slovo si zobrazit překlad i vysvětlení. Není proto potřeba otevírat separátní slovník a vše složitě zadávat někde jinde. Navíc je dostupný i pro české zájemce o studium cizího jazyka.
Na principu učení se pomocí médií funguje také "mini-MOOC" start-up, Instreamia. Ten je zdarma a využívá kromě open-source videí, například hudebních klipů, i různé doplňující cvičení, jako je doplňování slov dle poslechu atd . Člověk se tak svým způsobem učí za pochodu, ale nepřijde ani o učení jako takové. Také Instreamia se dokáže uživateli přizpůsobit podle jeho znalostí a potřeb. Jedinou nevýhodou je, že v tuto chvíli je v rámci Instreamia možné studovat pouze španělský jazyk. Je ale dost pravděpodobné, že se obsah na této platformě bude rozvíjet dál, a jeho uživatelé tak budou mít možnost vybrat si z větší škály kurzů.
Není ale pochyb, že učení se prostřednictvím multimédií a prakticky za pochodu, je nejen velmi příjemným trendem dnešní doby a hlavně efektivní cestou k lepším jazykovým znalostem.
Zdroj: TechCrunch, Eduemic