Stravenkové společnosti Up ČR i Sodexo spustily vyhledávač restaurací s výdejem jídla s sebou

27. 3. 2020 | Petr Michl
Společnosti Sodexo i Up ČR se snaží pomoci restauracím, které patří dnes mezi nejohroženější pandemií. Obě spustily vyhledávače restaurací, které nabízí rozvoz nebo výdejní okénko.


Zdroj: Up ČR

Komunikace firem v těchto těžkých časech by měla ideálně ukazovat, jak pomáhají. Toho se drží i společnost Up Česká republika i její konkurent Sodexo, kteří se specializuje na zaměstnanecké benefity. Obě spustily vyhledávač se speciální funkcí zaměřenou na restaurace, které dále fungují i v nouzovém stavu.

V případě Up ČR mohou lidé ve svém okolí snadno najít restaurace, které vydávají jídlo přes okénko a akceptují platbu eStravenkou. Společnost zároveň zkracuje proplácení stravenek restauračním zařízením na 3 dny, a to do konce dubna 2020.

Up Česká republika chce těmito kroky především podpořit restauratéry a další gastronomické provozy, které nadále fungují. „K udržení podnikání drobných podnikatelů je při současné situaci cashflow ohromně důležité, proto jsme se rozhodli urychlit proces proplácení," říká Stéphane Nicoletti, generální ředitel společnosti Up České republika. Ta bude paušálně proplácet přijaté stravenky ve zkrácené lhůtě do 3 pracovních dnů od jejich obdržení. Zrychlený režim proplácení papírových stravenek Chèque Déjeuner bude platit do konce dubna 2020.

Spuštěním vyhledávače chce vedle restauratérů společnost pomoci i zákazníkům, kteří nemají přehled o tom, které restaurace zavřely a které v omezeném režimu fungují. „Spuštění vyhledávače je jedním z kroků, kterými se v této nepřehledné době snažíme propojit nabídku restaurací a dalších zařízení s poptávkou zaměstnanců,“ říká Stéphane Nicoletti, generální ředitel společnosti Up České republika.

Gastronomické provozovny, které vydávají jídlo s sebou přes okénko, naleznou zákazníci na novém vyhledávači na webu Upcz.cz a v zákaznické zóně v aplikaci Můj Up. Při vyhledávání stačí zatrhnout filtr „Fungujeme v době nouzového stavu“ a pak už jen zvolit požadovanou lokalitu. K vyhledávání lze využít také mapu provozoven. V současné době jsou zde evidovány stovky restauračních zařízení a gastronomických provozoven, každým dnem přitom přibývají další.

K doplňování dalších fungujících restaurací využívá Up ČR analýzu transakcí realizovaných eStravenkou a zároveň na něm pracují i obchodníci společnosti. „Přesto chceme vyzvat restaurace, které se ve vyhledávači nenajdou, ale vydávají nadále jídla s sebou a akceptují platbu eStravenkou nebo papírovými stravenkami Chèque Déjeuner, aby nám daly vědět. Rádi je do vyhledávače obratem přidáme," říká marketingový ředitel společnosti Darek Filip.

V reakci na současnou situaci začal Up Česká republika spolupracovat také s e-shopy Rohlik.cz, iTesco.cz, rozvozovou společností Dáme jídlo a službou Fruitisimo rozvoz. V rámci spolupráce došlo k rozšíření možností plateb o eStravenkou, která funguje také v rámci Google Pay. Jedná se tak o další bezkontaktní způsob platby, který je v současné době z hlediska bezpečnosti preferovaný.

Sodexo reaguje na 90% propad stravenkových transakcí


Zdroj: MujPass.cz

Sodexo je pro společnost UP ČR přímou konkurencí a logicky ji trápí stejné problémy. „V prvním týdnu karantény klesly transakce stravenkovou kartou v restauracích přibližně o 90 %. Protože restaurace jsou pro nás klíčovými partnery, hledáme způsoby, jak jim pomoci. To nejmenší, co můžeme udělat, je dát uživatelům našich karet vědět, že mohou podpořit své oblíbené podniky alespoň touto cestou,“ vysvětluje Tereza Knířová, manažerka komunikace Sodexo Benefity.

Do akce se již zapojilo více než 650 restaurací s výdejním okénkem a jejich počet neustále roste. Všechny je možné najít na webové stránce www.mujpass.cz.

„Okamžitě po spuštění jsme zaznamenali velký zájem a sledujeme i postupný nárůst transakcí v těchto restauracích. Doufáme, že takto přispějeme společně s našimi uživateli k záchraně gastro segmentu,“ doplňuje Knířová.

 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: