Vysoké školy technické jdou do války o uchazeče. Vyzbrojily se katastrofickými scénáři a matematickými tabulkami

19. 3. 2021 | Aneta Birnerová
Ostrava povolává nové vojáky do války s Al-gebrou a Brno připravuje mladou generaci na postapokalyptický život. Technické obory vysokých škol vypouští do světa letošní náborové kampaně. Jsou graficky propracované a depresivnější než kdy dřív.

Kam se vydat za vysokoškolským titulem z technického oboru? Ostravská Vysoká škola báňská a Vysoké učení technické v Brně bojují o nové studenty vyzbrojeny zbrusu novým setem populárních náborovných spotů.

VŠB-TUO | V hlavní roli strojař

Fakulta strojní VŠB-TUO pokračuje ve své kampani V hlavní roli strojař, která v minulých letech sklidila úspěch. Letos přichází se dvěma novými spoty, které vznikly v dílně agentury Action Please. 

Doplňkové printy v podobě velkolepých filmových plakátů a napudrování microsity pro uchazeče vhlavniroli.cz podle tutorialu oblíbených streamovacích platforem pak zajistila Agentura Idea Please. 

A o čem jsou letošní strojní náborové trháky? 

Superstrojař jde po roce znovu do akce. Tentokrát ale slabší a zbaven svých šprtacích schopností. Ty tam jsou časy sestrojování hranaté hvězdy smrti v Hollywoodem zapomenutém pokračování Hvězdných válek (2019) a šálení krupiérky Blackjacku pomocí kalkulačky v bondovském stylu (2019-2020). Nyní se náš hrdina poprvé dostane do fatálních nesnází. Nejprve nepozná magický dron, ani kdyby mu vysklil okno, a pak dokonce tragicky selhává v rozhodující bitvě s Al-gebrou.

VŠB-TUO | V hlavní roli Strojař a tajemná nauka

V prvním spotu letošního roku se přeneseme do kouzelné Vysoké školy čar a tranzistorů, kde na každé kouzlo existuje vzoreček. Přesvědčte se sami, v hlavních rolích vystupují Harry Rotor a Dronvika.

 

VŠB-TUO | V hlavní roli Strojař a boj s matikou

Druhý spot Vysoké školy báňské nám ukazuje, že válka nejsou lehké počty a za házení matematických tabulek po nepříteli zápočet nedostaneš. Přímo na bojiště vás dostane následující video:

Režisér válečného snímku Radim Dittrich při jeho natáčení vycházel z reálného průzkumu. O potvrzeném předsudku studentských nesnází s matematikou se vyjadřuje následnovně:

Sdílejte tento článek:
Podobné články: