Messenger přidává zabezpečení s Touch ID a Face ID

22. 7. 2020 | Petr Michl
Na zprávy v Messengeru se vám mohou v nestřeženém okamžiku podívat i vaši nejbližší. Právě proti nim vás může ochránit nový způsob zabezpečení u Messengeru.
31% firem v ČR plánuje zvýšit investice do sociálních médií. 1
  • Jak tvořit atraktivní obsah?
  • Jak zaujmout v sociálních médiích?
  • Jak zesilovat vliv u zákazníků?
  • Jak využívat ambasadory značky?
Nezůstávejte pozadu!
Zanechte nám kontakt, obratem se s vámi spojíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
1 zdroj: PR Klub: 5/2020

 

 

Proč jsou messaging aplikace tak populární? Protože v nich můžete mluvit svobodně bez obav, že pobouříte či naštvete někoho, kdo není přímo účasten konverzace — třeba vašeho partnera nebo rodiče. Život ovšem přináší situace, kdy i těmto „rizikovým osobám“ půjčíte do ruky váš odemknutý telefon. Co když ale při hledání dopravního spoje kouknou nenápadně i do Messengeru? S aktuálně testovaným způsobem zabezpečení by vás taková situace neměla děsit.

Spotter Matt Navarra upozornil na to, že uživatelé aplikace pro iOS se mohou těšit na zabezpečení skrze Touch ID a Face ID. Prakticky jde o vpuštění do aplikace až poté, co aplikace rozpozná (skrze přední fotoaparát telefonu) vaši tvář nebo co využijete čtečku otisků prstů.


Zdroj: Twitter / Matt Navarra

Užitečným nastavením je pak to, že si můžete určit i omezené trvání vysokého zabezpečení na 1, 15 nebo 60 minut po opuštění aplikace.


Zdroj: Twitter / Matt Navarra

Proces nastavení sdílel na Twitteru také social media specialista Jeff Higgins.

Jedná se o velmi užitečnou funkci, která přináší do vašeho online chatovacího světa trochu více jistoty, že vaše soukromé konverzace zůstanou soukromé. Facebook se nicméně na tomto poli chystá dělat ještě více. V minulosti se již nechal slyšet, že by Messenger mohl disponovat plnou softwarovou enkrypcí zpráv, podobně jako WhatsApp. S tímto nápadem se pochopitelně ne úplně ztotožňují zástupci policie a tajných služeb nejen v USA s poukazem na to, že by se aplikace mohla stát rejdištěm kriminálních živlů. Přiznejme si ovšem, že jde spíše o přehnanou reakci. Na kriminální konverzace tu je dark web. Navíc Messenger už nějakou dobu nabízí pro iOS i Android možnost zahájit „tajné konverzace“.

Je dobře, že Facebook přichází s pokročilejšími metodami zabezpečení. Doufejme, že možnost nastavit Touch ID či Face ID se postupně přelije i na jeho další platformy, Facebook a Instagram.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: