Jste Kývač, nebo Scroller? Slido ukazuje typologii lidí při videohovorech a má recept, jak je učinit záživnější

19. 5. 2021 | Barbora Vičarová
Zatočte se zombíky z online hovorů! Původně slovenský technologický start-up Slido s tím dokáže pomoci svojí online službou. Při své globální expanzi to dokazuje česko-slovenským spotem světových rozměrů. A navíc k tomu přidává online nástroj, který vás uchrání od meetingové zombie apokalypsy.

Software s jednoduchou interaktivní myšlenkou Slido možná ze svých callů nebo konferencí znáte i vy – lze pomocí něj rychle a efektivně zapojit publikum posluchačů a nechat je klást otázky nebo vyplňovat ankety. A právě myšlenku ozvláštnění online hovorů, díky kterému účastníci za monitorem neusnou nudou, se nyní Slido snaží expandovat i na americký trh. Pomoci mu k tomu má povedený spot s názvem Meeting Zombies. 

V téměř dvouminutovém videu s výrazným vizuálem a vemlouvavým anglickým voiceoverem se divák hned zpočátku dozvídá, že světem se šíří nová hrozba pro online meetingy, tzv. meetingové zombies. Kývač, Spáč, Scroller nebo Chytač much – ty všechny můžete vytrhnout z letargie pomocí technologie Slido. Aktivovat publikum lze pomocí anket, hlasovaček, kvízů nebo sběrače otázek a motto kampaně jasně naznačuje, co je cílem – znovu oživit nudné meetingy a online konference. 

Nová brandová kampaň má sloužit primárně pro zavedení na americký trh a vznikla ve spolupráci s agenturou Triad a produkcí Bistro Films. Spot režíroval Marek Partyš, který je podepsán třeba pod výraznou kampaní IKEA, která zpracovávala téma domácí násilí nebo pod barevnými spoty na službu George pro Českou spořitelnu. Kampaň byla spuštěna 19. dubna a běží v digitálním prostředí.

Podle naší nedávné studie je během meetingů 49 % zaměstnanců v myšlenkách někde jinde a 42 % respondentů si během nich čte zprávy, což pokládáme za jasný důkaz toho, že s meetingy není něco v pořádku. Ve videu jsme chtěli na tento problém žertem poukázat a zároveň vzdát poctu všem organizátorům, kterým záleží na tom, jak se jejich kolegové během meetingů cítí a jak se chtějí zapojit do dění, popisuje CEO Slido Peter Komorník. A kampaň je to velmi povedená. 

Kromě samotného spotu a printových vizuálů se kampaň odehrává i na vybraných amerických sociálních sítích. Interaktivním prvkem kampaně je pak Zombie-Free Checklist, pomocí kterého můžete na webu Slida zjistit, jak jsou vámi vedené schůzky záživné. Do telefonu si také můžete nainstalovat speciální add-on nazvaný Zombie Detector, který lze využívat přímo během videohovorů. Pokud filtr vidí, že nejste moc aktivní, začne vás pomalu měnit v zombie a upozorní organizátora hovoru, aby vás více zapojil do dění. Zombie Detector funguje třeba v rámci platforem WebEx, Zoom, Teams, Skype nebo Slack. 

Právě komunikační platforma WebEx spadá pod amerického vlastníka Cisco, který loni v prosinci koupil i slovenské Slido a chce s ním dále na svých platformách pracovat. Původně malý slovenský start-up tak zajímá čím dál víc investorů za oceánem a lze očekávat, že jednou z něj bude služba srovnatelná se světovými konkurenty. Minimálně kvalitou reklamního spotu už je zcela určitě dohání. 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: