LinkedIn spustil hodnocení dovedností
Nová funkce v rámci LinkedIn osobních profilů s názvem Skill Assessments (tzv. Posouzení dovedností, pozn. redakce) umožňuje uživatelům nejen ověřit a prokázat své dovednosti, ale rovnou se s nimi pochlubit.
Můžete rozvíjet své znalosti a dovednosti celé roky, ale o zakázku vás připraví méně zkušený člověk, který si své zkušenosti dokázal přikrášlit. I toto je důvod, proč by přibližně 76 % pracujících ocenilo, aby mohli své dovednosti potvrdit a vyniknout tak při hledání práce.
A právě za tímto účelem LinkedIn zavádí zmíněné hodnocení dovedností. Tato funkce má mimo jiné potvrdit dovednosti, které daný uživatel má. Skill Assessments jsou prozatím k dispozici jen některým účtům, ale podle dosavadních výsledků, lidé kteří tuto funkci využívají, získávají o 30 % častěji vybranou zakázku či zaměstnání.
Jak takové ověřování probíhá? Na svém LinkedIn profilu si vyhledáte sekci Skills & Endorsements, ve které se nachází možnost absolvujete kvíz na vámi vybrané téma. Ten zabere přibližně 15 až 20 minut a, pokud jej úspěšně dokončíte, budete si moci na profil přidat odznak potvrzující zmíněné dovednosti. Pro úspěšné absolvování testu je potřeba mít správně alespoň 70 % odpovědí. Tento odznak bude navíc viditelný v nástrojích LinkedIn Recruiter a LinkedIn Jobs, takže se podle něj budou moci snadno orientovat například personalisté.
Pokud se vám testem nepodaří projít, můžete se rozhodnout, zda budou vaše výsledky viditelné nebo ne. Předpoklad v takovém případě je, že své dovednosti zlepšíte a test provedete později znovu. Další pokus ovšem získáte až za 3 měsíce od posledního absolvování testu.
LinkedIn chce své uživatele i nadále podporovat, a proto bez ohledu na výsledek testu, získají přístup ke vzdělávacím kurzům, které jsou zdarma.
Dle vyjádření LinkedIn bude tato funkce k dispozici globálně v průběhu následujících týdnů a do budoucna se Skill Assessments mají rozšířit o další užitečné funkce.
Tip redakce:
Celkem 51 % podnikatelů najme freelancera, na kterého předtím získalo doporučení. 36 % z nich přitom získává toto doporučení skrze sociální sítě. LinkedIn chce tuto spolupráci ještě více podpořit a rozšířil proto možnosti vyhledávání spolupracovníků a získávání doporučení na jejich práci.