Na LinkedIn nově nastavíte, kdo uvidí vaše příspěvky a může je komentovat
Sociální síť LinkedIn se v poslední době výrazně proměnila. Zatímco dříve byla zaměřená na pracovní život a profesionalitu, v poslední době je stále častěji zahlcena spamem a nenávistnými komentáři.
LinkedIn si tyto nešvary uvědomuje, a proto představil nové nástroje, které mají uživatelům zpříjemnit pobyt na této sociální síti. Uživatelé budou moci ovlivnit, kdo uvidí jejich příspěvky, kdo je bude moci komentovat, a také si budou moci vytvářet svůj osobní feed . Ten si přizpůsobí svým požadavkům tak, aby nemuseli vidět obsah, o nějž nemají zájem.
Omezení publika u individuálních příspěvků
Na LinkedInu aktuálně mohou příspěvky vidět všechny kontakty daného člověka a všichni jeho followeři. Nově však bude možné pro každý příspěvek určit, kdo ho uvidí. Na výběr budou následující možnosti:
● Kdokoliv: jakýkoliv uživatel na internetu, ať už je na LinkedIn nebo ne.
● Twitter: sdílení s každým na platformě LinkedIn a publikování i na Twitteru.
● Propojení: pouze lidé, se kterými je uživatel na LinkedIn ve spojení.
● Členové skupin: pouze lidé, kteří jsou ve stejné skupině jako autor příspěvku.
● Událost: účastníci akce, které se plánuje zúčastnit i autor příspěvku.
Tento krok je jistě vítaný a uvidíme, jestli v budoucnu dojde ještě k jeho rozšíření. Na Instagramu například existuje alternativa sdílet obsah pouze se skupinou Blízcí přátelé. Možnost publikovat na LinkedIn příspěvky, které uvidí jen vybraná skupina lidí, by jistě mnoho uživatelů ocenilo.
Zakázání komentářů
Další z představených novinek je, že uživatelé ovlivní, kdo bude moci komentovat jejich příspěvky. Aktuálně jsou k dispozici 3 varianty.
● Pouze propojení: tedy pouze lidé, se kterými je autor na LinkedIn ve spojení.
● Kdokoliv: jakýkoliv uživatel na LinkedIn, bez ohledu na propojení mezi uživatelem a autorem příspěvku.
● Nikdo: příspěvek nemůže okomentovat vůbec nikdo.
Obdobná funkcionalitu existuje například na Twitteru. I tam mohou například příspěvek vidět všichni, nicméně komentovat už ne. Tento krok tedy ovlivní, kdo příspěvek může komentovat, nicméně neomezí, kdo bude příspěvky lajkovat, reagovat na ně nebo je sdílet.
Správa vlastního feedu
Díky tomuto kroku mohou uživatelé ovlivnit, jak bude vypadat feed, který vidí. A sami se tak částečně zajistit o to, aby byl zajímavý. U jakéhokoliv příspěvku mohou totiž určit, zda již nechtějí vídat příspěvky od daného autora. Stačí si u vybraného příspěvku rozkliknout tři tečky v pravém horním rohu a vybrat preferovanou variantu.
LinkedIn uvedl, že těmito novými funkcemi zajistí, že konverzace probíhající na LinkedIn jsou důležité a smysluplné. A že díky nim uživatelé lépe najdou obsah, který vyhovuje nejen jim, ale i jejich kariéře.