Reklamní strategie Nike pro olympiádu? Bude komentovat sportovní klání na Twitteru

17. 7. 2012 | Petr Michl
Ač není Nike oficiálním sponzorem olympiády, stejně ji chce vytěžit. Komentováním basketbalu na Twitteru chce pořádně zasmečovat.

Společnost Nike na Olympijských hrách v Londýně nepochybně uvidíme na botách a dresech sportovců. Přesto není oficiálním olympijským sponzorem, a tak se musí podřídit celé řadě pravidel cílících na to, aby její jméno nebylo s kláním pod pěti kruhy spojováno. Žádné z nich ovšem nemluví o „nevinném komentování zápasů“. A přesně to se Nike chystá na Twitteru udělat.

 Soutěž #riseabove na Instagramu přináší akční snímky.

 

V momentě kdy bude hrát americký mužský basketbalový tým, Twitter účet řady značky postavené na jménu Michaela Jordana, Jordan, bude průběžně komentovat jeho průběh. Agentura 140 Proof, která bude tuto kampaň provozovat, samozřejmě nezapomene na občasné přidání obrandovaného obsahu a linků na produkty. Tweety budou propagovány i mimo vlastní kanál (jako promoted tweets) na účtech zaměřených na basketbal a olympijské dění. Je samozřejmě předpokládáno, že to pomůže výrazně zvýšit základnu followerů Nike.

Pro propagaci jsou vybrány účty spíše dle počtu jejich followerů, než dle jejich aktivity na účtu samotném. Mnohem větší počet lidí totiž obsah na Twitteru pouze konzumuje a nepřidává vlastní příspěvky. Tweety Nike (Jordan) budou atraktivní svoji aktuálností a již přirozenou spojitostí značky s basketbalem. Jejich informační hodnota v daném okamžiku zápasu by měla převážit nad svázaností s brandem, lidé by tak tweety neměli brát jako očividnou reklamu, ale spíše jako zdroj užitečných informací. Nike již zároveň rozjel své předolympijské aktivity promovanými tweety upozorňujícími na krátký film #riseabove a na fotografickou soutěž #riseabove na Instagramu.

 I s protézou se dá skákat. O nezlomné vůli a chuti sportovat i s postižením pojednává krátký film #riseabove.

 

Trend sledování sportovních událostí na velké obrazovce (TV nebo PC) a současně i jejich komentování v sociálních médiích (ať už na mobilu, nebo na PC) je čím dál rozšířenější. Dle studie Time Warner Research Council roztříštěnost pozornosti diváka mezi dvě obrazovky nepřekáží užívání si sportovního zážitku. S použitím komentátorského klišé se dá říci, že interakce na sociálních sítích spíše více „vtahuje do hry“. Masového měřítka dosahuje tento trend především v USA a kanálem číslo jedna je pro něj Twitter, který se svou rychlostí a krátkostí příspěvků danému účelu beze zbytku vyhovuje.

Velké sportovní události jsou o emocích, stejně jako tomu je u dobrého marketingu. Lidé v daném okamžiku uvolní své ochranné vrstvy a jsou ochotnější naslouchat značkám, které jim sportovní zážitek nějak zpříjemní. Platí to i v sociálních médiích. Zmíněná agentura 140 Proof si to vyzkoušela ostatně i kampaní pro Chevrolet v průběhu letošního Super Bowlu. Série reklam na sociálních sítích resultovala v 52 milionů zhlédnutí a 120 tisíc stažení aplikace „Chevy Game Time“.

 

Redakce doporučuje:

Olympiáda není jen o zápolení sportovců, je i soubojem marketingových agentur velkých značek. Podívejte se na kampaně oficiálních olympijských sponzorů v článku Olympiáda jako ráj prvotřídních reklam.

 

Zdroje: www.clikz.com, www.mashable.com
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: