První online psychologická pomoc pro rodiče a děti v souvislosti s COVID-19 vznikla za pouhé 3 dny
Tým psychologů z Dětské nemocnice při Fakultní nemocnici Brno pomáhá rodičům a jejich dětem při zvládání úzkosti, stresu a vyčerpání nejen ve spojení s koronavirem. Nově i s pomocí webové stránky s chatovacím rozhraním a nasměrováním na odborníky.
„V pátek 20. března nás oslovila Dětská nemocnice v Brně s prosbou o pomoc při realizaci jejich nových webových stránek. Na základě naší dobrovolnické spolupráce vznikla vůbec první online psychologická pomoc pro rodiče a děti v souvislosti s koronavirem,“ popisuje majitel agentury Justmighty Tomáš Pohl. Do projektu se zapojil celý její tým. Díky tomu se podařilo logo, grafiku, hosting webu, jeho nasazení a publikování dokončit v rekordním čase 72 hodin.
„V současné době se na nás obrací velké množství lidí, kteří potřebují psychologickou či psychiatrickou pomoc. Proto jsme se rozhodli naše služby všem co nejvíce zpřístupnit. Rodiče se nyní dozví vše potřebné z pohodlí a bezpečí svého domova. Na novém webu najdou chatovací rozhraní, díky němuž mohou v určené době napřímo komunikovat s našimi psychology,“vysvětluje smysl celého projektu mluvčí Fakultní nemocnice Brno Mgr. Pavel Žára.
Výsledek neziskové iniciativy se základními doporučeními pro rodiče a s veškerými kontakty na odborníky najdete zde. „Landing page jsme provázali hravými a veselými ilustracemi, protože si uvědomujeme, že je potřeba v této nelehké době myslet pozitivně a vzájemně si pomáhat,“ popisuje vizuální styl projektu Dětská nemocnice pomáhá Creative Director agentury, Mirek Budiš s tím, že nyní se ještě pracuje na vyladění chatovacího rozhraní.
Všechno jednou končí. I pandemie
Vedoucí projektu z oddělení Kliniky dětské neurologie FN Brno Anna Marie Jičínská rodiče povzbuzuje především k upřímné komunikaci a dodání odvahy a naděje: „I našim dětem můžeme přiznat, že nevíme, jak se bude situace dále vyvíjet. Můžeme však mluvit o tom, že každá krize někdy končí a že i tato pandemie jednou přejde.“