Book Therapy přichází s knižní inspirací přímo do vašeho WhatsAppu

19. 3. 2020 | Barbora Vičarová
České designové knihkupectví Book Therapy zkouší aktivizovat své zákazníky přes WhatsApp. Skrze jejich uzavřenou skupinu dostanete spoustu tipů a inspirace, můžete požádat o pomoc s výběrem a nebo rovnou nakoupit.

Pražské designové knihkupectví Book Therapy přichází s poměrně nezvyklým způsobem komunikace se svými zákazníky. Nabízí jim totiž uzavřenou skupinu v chatovací aplikaci WhatsApp, ve které nabízí nejrůznější tipy a inspiraci, komunikuje zde se zákazníky a umožňuje zde knihy také rovnou objednat a zakoupit.

Pro připojení se do uzavřené skupiny na WhatsAppu stačí zaslat zprávu „I’m in” na příslušné telefonní číslo a budete do ní přidáni. Následně knihkupectví zasílá členům skupiny několikrát týdně aktualizace o nových titulech s jejich krátkými popisky a odkazem přímo do nákupního košíku. Pokud vás nabízený produkt zaujme, můžete ho ihned zakoupit a zaplatit pomocí Apple Pay nebo karty. Knihy objednané v otevírací době jsou po Praze doručovány do 120 minut, pro zbytek České republiky využívá Book Therapy kurýrní služby s doručením do druhého dne.

 

Petra Caudr Hanzlíková, zakladatelka Book Therapy, o něm říká :

 „Book Therapy je založeno na kurátorském výběru knih a perfektním zákaznickém servisu, s ohledem na pracovní povinnosti máme v běžném režimu otevřeno až do večerních hodin a zákazníkům nabízíme možnost strávit v obchodě čas i mimo otevírací dobu, v rámci tzv. VIP Therapy. Možnost online nákupu tak pro nás představovala přirozený krok  kupředu. Nyní si zákazníci mohou nechat dovézt jakoukoliv knihu, kterou lze najít v kamenném obchodě. Věříme, že novou službu ocení.“

WhatsApp může být zajímavou platformou pro kontakt se zákazníkem, kdy v něm oblíbená značka může vzbudit dojem, že je opravdu neustále dostupná a na blízku. Navíc je v současné době tento způsob nákupu - tedy objednání v prostředí aplikace, kterou zákazníci důvěrně znají a z pohodlí domova - velmi žádaný. Podobnou strategii zvolila třeba značka ovocných freshů Goodlok, které si můžete objednat jednou zprávu na Messengeru a džusy vám doručí kurýr až domů.

Tento přístup značek tak zní poměrně logicky - zákazník je v prostředí které zná, nemusí si stahovat speciální aplikaci značky a produkt může získat na pár kliknutí. Navíc mu může komunikace se značkou suplovat v současnosti nedostupný servis přímo na prodejně - i v chatu může získat doporučení, zeptat se na to, co ho ohledně produktu zajímá a pobavit se s odborníkem, který své profesi rozumí. Je tedy jen otázkou času, kdy se k podobné strategii uchýlí více značek, které svůj osobní přístup na kamenné prodejně budou přesouvat do digitálního prostoru.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Podobné články: